Wystawienie recepty online

Od 8.01.2020 r. każdy lekarz ma obowiązek wystawiania recept w formie elektronicznej. Jeżeli nie posiadasz jeszcze programu do prowadzenia swojego gabinetu, możesz skorzystać z programu Medfile, który umożliwia wystawianie wszystkich niezbędnych dokumentów.

 

e-Recepty i EDM

Oprogramowanie pozwala na wystawienie recepty online, e-Skierowań oraz e-Zwolnień, a także zebrać całą EDM (Elektroniczną Dokumentację Medyczną) pacjenta w jednym miejscu. Zapomnij o pękających w szwach segregatorach i kwadransach spędzonych na przeszukiwaniu kartotek.

 

Recepty online – korzyści

Wprowadzenie e-Recept usprawniło komunikację pomiędzy lekarzami a farmaceutami oraz wyeliminowało ryzyko popełniania błędów przy wydawaniu leków. Czytelna forma recepty online sprawiła, że zarówno pacjent, jak i lekarz mogą być pewni, iż farmaceuta wydał odpowiedni lek. Recepty elektronicznej nie da się również zgubić, pacjenci nie muszą wracać do placówek medycznych po odpisy recept.

 

Podczas konsultacji online, każdy pacjent może uzyskać receptę online, w łatwy sposób bez konieczności opuszczania domu oraz narażania zdrowia swojego i innych pacjentów. Jest to szczególnie ważne podczas pandemii koronawirusa. Jako lekarz posiadasz teraz większą możliwość zapewnienia pacjentowi kompleksowej opieki, dzięki dostępowi do wszystkich recept pacjenta, a czas Twojej pracy został zoptymalizowany.